Żałośnie śmieszni

  

We wtorek 27 państw UE wydało oświadczenie w sprawie sytuacji na Białorusi, w którym skrytykowano władze w Mińsku za „nieproporcjonalną i niedopuszczalną przemoc”. W piątek, także dzięki staraniom Polski, odbędzie się spotkanie Rady UE ds. Zagranicznych.

Szefowie dyplomacji państw Unii mają podjąć decyzję co do działań, które mogą zatrzymać represje na Białorusi. Ta presja ma sens, a uświadomienie naszym partnerom z Europy Zachodniej znaczenia tego, co dzieje się na Białorusi, i potrzeby pilnych działań jest zasługą polskiej dyplomacji, rozmów premiera Morawieckiego, spotkań ministra Czaputowicza. I jest oczywistą oczywistością – jesteśmy solidarni ze społeczeństwem białoruskim i chcemy zatrzymania przemocy. Ale jest to też kolejne ośmieszenie polityków i publicystów opozycji, którzy jeszcze przedwczoraj kłamali, że Polska nie ma nic do powiedzenia, nikt nas nie słucha itp. Kłamali, dopóki działań rządu PiS w tej sprawie nie pochwalił… Adam Michnik. Nie licząc raptem kilku polityków opozycji, sprawa solidarności z Białorusią jest dla totalnych tak istotna jak zeszłoroczny śnieg. To temat jak każdy inny, by atakować rząd i PiS. I jak zwykle – są w tym bezmyślni i żałośnie śmieszni.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts