- Zgodnie z obowiązującymi procedurami służb sanitarnych i epidemiologicznych, kwarantannie zostali poddani wszyscy (5 osób), którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi. Wczoraj i dziś zostało także wykonane ozonowanie niektórych pomieszczeń w budynku urzędu

- poinformował na Facebooku prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Samorządowcy zdecydowali, że Urząd Miasta będzie działał tak jak do tej pory - klienci są przyjmowani tylko na parterze budynku w Biurze Obsługi Klienta. Urzędnicy zachęcają jednak do załatwiania spraw telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl oraz sekap.pl.

- Unikajmy zbędnych wizyt w urzędzie i kontaktów z innymi osobami. Zdrowie nas wszystkich jest w tym momencie najważniejsze. Zachowajmy więc maksymalną ostrożność i stosujmy się wszelkich zasad bezpieczeństwa

 - zaapelował prezydent miasta.

Z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach wynika, że w mieście jest obecnie 42 aktywnych chorych, a wyzdrowiały 164 osoby (w tym dwie minionej doby). Od początku epidemii w Tychach odnotowano 213 przypadków koronawirusa, zmarło 7 osób, 109 jest objętych kwarantanną, a 18 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Według najnowszych danych sanepidu, w woj. śląskim – gdzie odnotowano najwięcej w kraju zakażeń – koronawirusa wykryto u 18 tys. 216 osób (w środę poinformowano o 145 nowych przypadkach zakażenia w regionie), z których 419 zmarło. 84,1 proc. wszystkich zakażonych (15 tys. 321 osób) wyzdrowiało.