Do napaści doszło 8 sierpnia około godziny 2 w nocy. Jak przekazała Izabela Galewska z piotrkowskiej komendy policji, dwaj bracia szli chodnikiem w miejscowości Gorzkowice, gdy podjechało do nich audi. Wysiadło z niego dwóch mężczyzn, którzy zażądali pieniędzy, po czym zaczęli popychać, uderzać i kopać swoje ofiary. Ponadto jeden z napastników - jak się potem okazało 22-letni - groził jednemu z pokrzywdzonych. Sprawcy zabrali napadniętym portfele z dokumentami, power bank oraz słuchawki bezprzewodowe.

Policjanci po dokładnej analizie zebranych informacji ustalili personalia podejrzewanych. Dotarli do właściciela audi, który potwierdził przebieg zdarzenia; w jego pojeździe odnaleziono power bank.

Następnie funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania drugiego sprawcy. W trakcie przeszukania zabezpieczyli metalową pałkę teleskopową, plik foliowych woreczków z zapięciem strunowym oraz ponad 42 gramy substancji psychotropowej 4-CMC.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 23-latek usłyszał zarzut rozboju; prokurator rejonowy zastosował wobec niego dozór policyjny.

Młodszemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty rozboju, gróźb karalnych oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec niego sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Podejrzanym kara pozbawienia wolności do lat 12.