W poniedziałek laboratoria zarejestrowały 140 nowych przypadków. Przed tygodniem w dni powszednie wzrosty wahały się od 209 w poniedziałek do 322 w piątek. W sobotę i niedzielę podobnie jak w poprzedni weekend było mniej potwierdzonych przypadków - poniżej 200.

Według najnowszych danych od poniedziałku w szpitalach jest 131 pacjentów. U 24 przebieg choroby jest poważny. Epidemiolodzy podkreślają, że liczba osób hospitalizowanych nie wzrasta gwałtownie. Najwięcej chorych na Covid-19 przebywało w szpitalach w pierwszej połowie kwietnia. Najwięcej było ich 9 kwietnia - 437. Od początku czerwca liczby hospitalizowanych wahają się od około 70 do 130.

W Republice Czeskiej najbardziej dotkniętym przez pandemię regionem pozostaje Frydek-Mistek w kraju (województwie) morawsko-śląskim, gdzie wskaźnik zakażeń w ciągu ostatnich siedmiu dni na 100 000 mieszkańców spada. Przed tygodniem w poniedziałek były to 82 osoby. Najnowsze dane mówią o 48 przypadkach.

Czechy znalazły się liście krajów niebezpiecznych w Grecji, gdzie od 17 sierpnia wymagane będą testy nie starsze niż trzy dni. Testy wymagane są także od przybyszów ze Szwecji, Belgii, Hiszpanii i Holandii.