Żeby Białoruś była Białorusią

  

Rozmowa z druhem w Mińsku przerwana w pół słowa, głucha cisza w słuchawce, przebijające się do świata zdjęcia z katowania demonstrantów już nie przez milicję, lecz wojsko, wieści o pierwszych ofiarach śmiertelnych. Poczucie déjà vu – tak u nas było w stanie wojennym, wprowadzonym przez równie znienawidzoną, zdeprawowaną i obcą wobec „własnego” kraju władzę.

Wtedy też Europa milczała w obawie przed możliwym chaosem, a Polakom dawano cenne rady, by „nie prowokowali” Jaruzelskiego do jeszcze większej brutalności. Nie dawajmy więc braciom Białorusinom analogicznie cynicznych rad, ale przypomnijmy sobie, jaką otuchą było dla nas to, że solidarność z naszą walką deklaruje prezydent USA Ronald Reagan, organizując cykl programów TV o Polsce, gdzie np. Frank Sinatra śpiewał po polsku, a każdy zaczynał się i kończył słowami: „Żeby Polska była Polską”. I róbmy wszystko, by mem ukazujący wąsacza zmykającego przed rycerzem z herbu Pogoń na biało-czerwono-białym tle stał się rzeczywistością. Wymaga tego elementarna polska solidarność!

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts