Maciej Wąsik dla "Gazety Polskiej": "Orientacja seksualna nie ma znaczenia w sprawie Michała Sz."

Czyny pana Michała Sz. powinny zostać ocenione przez wymiar sprawiedliwości, a tożsamość, orientacja seksualna oraz zasłanianie się ideologią nie mają żadnego znaczenia w sprawie. To próba wywierania presji: jestem z LGBT, więc mogę więcej - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Maciej Wąsik,
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

W wywiadzie, który z Maciejem Wąsikiem przeprowadził Grzegorz Wszołek, padło pytanie o zatrzymanie Michała Sz. "Margo" i starciom grupki przedstawicieli LGBT z policją, które temu zatrzymaniu towarzyszyły.

W ubiegłym tygodniu doszło do starć grupki przedstawicieli LGBT z policją. Zatrzymano kilkadziesiąt osób, a w centrum Warszawy Michał Sz. ps. Margot zaatakował działacza pro-life. Sąd zdecydował o areszcie dla niego, ale opozycja wraz z komisarz praw człowieka Rady Europy Dunja Mijatović wzywają do wypuszczenia aresztowanego.

Najwyraźniej pani komisarz Mijatović nie ma informacji na temat zajścia i przesłanek, które przyczyniły się do decyzji niezawisłego sądu. Nie wiem, kto dał jej prawo do krytyki środka zapobiegawczego, zarządzonego na wniosek prokuratury i opartego na bazie materiału dowodowego. Uważam, że Michał Sz. nie gwarantuje swoim zachowaniem, że nie będzie popełniał więcej przestępstw  – inaczej sąd nie zastosowałby aresztu w jego przypadku. Przypomnę: areszt ma trwać dwa miesiące, sąd mógł zdecydować o trzech, zatem nie jest to maksymalny okres. Natomiast każdy, kto ma wątpliwości, niech obejrzy materiały filmowe z centrum Warszawy, kiedy „Margot” atakuje kierowcę fundacji pro-life, filmującego całe zdarzenie. Warto posłuchać fragmentu wywiadu, kiedy Sz. opowiada dziennikarce „Newsweeka” o rozrywce z napadaniem na samochody działaczy pro-life. To jego pomysł na życie, niestety, dużo w nim nienawiści i agresji. Czyny pana Michała Sz. powinny zostać ocenione przez wymiar sprawiedliwości, a tożsamość, orientacja seksualna oraz zasłanianie się ideologią nie mają żadnego znaczenia w sprawie. To próba wywierania presji: jestem z LGBT, więc mogę więcej, a każde działanie instytucji państwa wobec mnie to atak na LGBT. To absolutna nieprawda, organy ścigania jedynie wykonują swoją pracę.

Obszerny wywiad z wiceszefem MSWiA w najnowszym wydaniu "Gazety Polskiej" dostępnym od dziś. Znalazł się w nim również wyjątkowy wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie 
https://prenumerata.gazetapolska.pl/ oraz pod numerem telefonu 722 111 655.

Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Źródło: Gazeta Polska, niezalezna.pl,

#Gazeta Polska

Grzegorz Wszołek
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo