Mecz rywali Legii w eliminacjach Ligi Mistrzów odwołany przez koronawirusa

Wtorkowy mecz kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów Drita Gnjilane - Linfield FC (Irlandia Północna) w szwajcarskim Nyonie został odwołany z powodu koronawirusa w ekipie z Kosowa - poinformowała UEFA. Zwycięzca miał być rywalem Legii Warszawa w 1. rundzie eliminacji.

https://twitter.com/LegiaWarsawEN

Spotkanie Drity z Linfield FC miało się rozpocząć o godz. 18 na obiekcie w Nyonie, zlokalizowanym obok siedziby UEFA. Z powodu dwóch przypadków COVID-19 w kosowskiej drużynie mecz nie może jednak dojść do skutku.

Jak poinformowała Europejska Unia Piłkarska, po ujawnieniu drugiego pozytywnego przypadku koronawirusa w tym zespole szwajcarskie władze we współpracy z UEFA zdecydowały o poddaniu zespołu Drity kwarantannie.

Decyzję w sprawie meczu ma teraz podjąć organ dyscyplinarny UEFA. Zgodnie z Aneksem nr 1 do regulaminu, prawdopodobnie zakończy się to awansem Linfield FC, ze względu na niemożność rozegrania meczu w terminie.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#piłka nożna #kwalifikacje Ligi Mistrzów #Liga Mistrzów #Legia Warszawa #Irlandia Północna #Kosowo #Linfield FC #Drita Gnjilane

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo