Poszukiwany od 16 lat zatrzymany w Irlandii

Aż 16 lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości mieszkaniec Mysłowic, podejrzany o przywłaszczenia na kwotę blisko ćwierć miliona złotych. Mężczyznę, ściganego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA), namierzyli mysłowiccy policjanci. Podejrzany ukrywał się w Irlandii.

Zdjęcie ilustracyjne
pexels.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

St. sierż. Damian Sokołowski w Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach powiedział, że 45-latek był od 2004 r. poszukiwany za przestępstwa przywłaszczenia pieniędzy oraz mienia o łącznej wartości ponad 240 tys. zł. W 2018 r. wydano za nim ENA.

"Policjanci zbierali informacje i starali się ustalić miejsce jego pobytu. Ostatecznie stróże prawa ustalili, że 45-latek przebywa w Irlandii. Zebrane informacje przekazali za pośrednictwem Komendy Głównej Policji do irlandzkich służb, a tamtejsi policjanci zatrzymali poszukiwanego"

– przekazał Sokołowski.

Po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych przepisami czynności, w ubiegłym tygodniu mężczyznę przekazano polskim służbom. Został on osadzony w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Za zarzucane mu przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#poszukiwany #Irlandia #zatrzymanie

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo