Suns słabo zaczęli spotkanie i w pierwszej kwarcie przegrywali już różnicą 15 punktów. W drugiej części gry udało im się jednak zniwelować stratę, a po przerwie kontynuowali świetną grę i ostatecznie zwyciężyli wysoko.

Motorem napędowym "Słońc" tradycyjnie był Devin Booker. Tym razem 23-letni strzelec zdobył 35 punktów. W trzeciej kwarcie udało mu się nawet trafić prawie z połowy boiska. W drużynie Thunder na wyróżnienie zasługuje debiutant Darius Bazley - 22 punkty i 10 zbiórek.

Phoenix Suns wygrywają mecz za meczem po restarcie NBA

Przed restartem rozgrywek drużyna z Arizony sklasyfikowana była na 13. pozycji w Konferencji Zachodniej i miała o pięć zwycięstw mniej od ekipy Memphis Grizzlies, która zajmowała ósme miejsce, ostatnie premiowane grą w play off. Obecnie Suns są na 10. pozycji, a od Grizzlies dzieli ich już tylko jedna wygrana.

Niczego jeszcze nie osiągnęliśmy. Przez wcześniejsze wyniki znaleźliśmy się w kiepskim położeniu i wciąż stoi przed nami bardzo trudne zadanie. Nie wybiegamy w przyszłość, tylko skupiamy się na najbliższym spotkaniu

- podkreślił trener Suns Monty Williams.

Suns, Grizzlies oraz zajmujące dziewiąte miejsce Portland Trail Blazers czekają jeszcze po dwa mecze. Ponieważ różnica w dorobku tych zespołów jest mała, na pewno odbędzie się wprowadzony przy okazji restartu specjalny baraż o grę w play off między ósmą i dziewiątą drużyną. W nim zostaną rozegrane dwa spotkania. Jeśli oba wygra ekipa z dziewiątego miejsca, to ona awansuje do następnej fazy. Tej z ósmego miejsca wystarczy jedno zwycięstwo.