Warszawski klub sprowadził tego lata już m.in. byłego bramkarza reprezentacji Polski Artura Boruca (ostatnio AFC Bournemouth), Serba Filipa Mladenovica z Lechii Gdańsk i Portugalczyka Rafaela Lopesa z Cracovii. Legia jednak nie przestaje się wzmacniać i jest blisko podpisania kontraktu z Bartoszem Kapustką - który był rewelacją reprezentacji biało-czerwonych prowadzonej przez Adama Nawałkę.

Bartosz Kapustka ma być kolejnym wzmocnieniem Legii Warszawa

Kapustka od kilku lat był uznawany za jeden z największych talentów w polskim futbolu. W reprezentacji narodowej rozegrał dotychczas 14 meczów i strzelił trzy gole. W 2016 roku pokazał się z dobrej strony w mistrzostwach Europy we Francji, gdzie Polska dotarła do ćwierćfinału. Komplementowany piłkarz przeszedł z Cracovii do sensacyjnego wówczas mistrza Anglii Leicester City.

Tam jednak nie zrobił furory. Nie zagrał ani razu w Premier League, wystąpił natomiast w trzech meczach o Puchar Anglii. Później został wypożyczony do niemieckiego Freiburga, a sezon 2018/19 spędził w barwach Oud-Heverlee Leuven w drugiej lidze belgijskiej.

Wiosną 2019 roku doznał ciężkiej kontuzji kolana i nie zagrał w mistrzostwach Europy do lat 21. Po powrocie z wypożyczenia do Oud-Heverlee i wyleczeniu kontuzji występował w rezerwach Leicester City.