Polska interweniuje w sprawie sytuacji na Białorusi. Rozmowy prowadzą premier i szef MSZ

Premier Mateusz Morawiecki rozmawia z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen na temat sytuacji na Białorusi. Z kolei minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w tej samej sprawie rozmawiał z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem - podały źródła Polskiej Agencji Prasowej.

Mateusz Morawiecki i Jacek Czaputowicz
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Wcześniej szef Rady Europejskiej Charles Michel przekazał premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że kwestia Białorusi zostanie poruszona na szczycie Unii Europejskiej we wrześniu.

- Trwa rozmowa premiera Morawieckiego z szefową KE Ursulą von der Leyen na temat sytuacji na Białorusi

- przekazało Polskiej Agencji Prasowej wysokie źródło unijne.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz rozmawiał natomiast z szefem unijnej dyplomacji Josepem Borrellem.

- Dziś po południu ma zostać wydane wspólne, stanowcze oświadczenie w imieniu 27 państw członkowskich UE nt. sytuacji na Białorusi. Zdecydowano, że kwestia ta będzie omawiana na sierpniowej, nieformalnej Radzie UE ds. zagranicznych w Berlinie

- informuje Polska Agencja Prasowa.

Rzecznik polskiego rządu poinformował dziś, że premier Morawiecki zaapelował do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i do Michela o zwołanie nadzwyczajnego szczytu unijnego w sprawie sytuacji na Białorusi. Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej w Brukseli przekazało von der Leyen i Michelowi pismo z apelem polskiego premiera w tej sprawie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki #jacek czaputowicz

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo