Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

NBA: Popis Liliarda, kontuzja Embiida, rekord Riversa

W niedzielnych meczach koszykarskiej ligi NBA świetną skutecznością popisał się Damian Lillard. Rozgrywający Portland Trail Blazers zdobył aż 51 punktów, a jego zespół pokonał Philadelphia 76ers 124:121. Dla 76ers znacznie dotkliwsza od porażki może być jednak strata kontuzjowanego Joela Embiida. Punktowy rekord kariery uzyskał Austin Rivers, a jego Houston Rockets wygrali z Sacramento Kings 129:112.

Damian Lillard zdobył 51 punktów dla Portland Trail Blazers, a jego zespół pokonał Philadelphia 76ers

Od początku spotkania lepiej grali Trail Blazers, których przewaga w drugiej kwarcie wynosiła już 17 punktów. Filadelfijczycy zdołali jednak ją zniwelować i w ostatniej części gry nie brakowało emocji.

Na 4.23 przed ostatnią syreną to 76ers wygrywali 114:108, ale później przez ponad dwie minuty nie potrafili trafić do kosza. Trail Blazers wykorzystali ich niemoc zdobywając 12 punktów z rzędu. Tej przewagi już nie zmarnowali.

Popis Damiana Liliarda w meczu z Philadelphia 76ers

Jeszcze przed spotkaniem powiedziałem sobie, że od pierwszej sekundy będę atakował. I tego się trzymałem

- powiedział Lillard, który trafił 16 z 28 rzutów z gry i 15 z 16 rzutów wolnych.

Joel Embiid z kontuzją opuścił parkiet

Dla 76ers znacznie dotkliwsza od porażki może być strata Joela Embiida. Kameruński środkowy z powodu kontuzji lewego stawu skokowego parkiet opuścił już w pierwszej kwarcie.

W tym momencie nie wiem wiele o urazie. Musimy zaczekać na szczegółowe badania

- przyznał trener Brett Brown.

Świetne spotkanie minionej nocy rozegrał także Austin Rivers. Rezerwowy rozgrywający Houston Rockets uzyskał 41 punktów, co jest jego rekordem kariery. Teksańczycy wygrali z Sacramento Kings 129:112.

Wierzę, że jestem solidnym strzelcem. Gram jednak w zespole, który oczekuje ode mnie innych rzeczy. Mamy w składzie świetnie rzucających Jamesa Hardena i Russella Westbrooka, więc moja rola zwykle jest inna. Trzeba takie rzeczy akceptować, bo najważniejszy jest wynik drużyny

- podkreślił 28-latek.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, w której Rockets osiągnęli aż 22 punkty przewagi.

#Austin Rivers #Philadelphia 76ers #Portland Trail Blazers #Joel Embiid #koszykówka #Damian Lillard #NBA

Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.