Szkoła podwyższonego ryzyka

  

Już dawno temat szkoły nie budził tylu emocji w środku wakacji co obecnie. Rząd stanął przed współczesnym obliczem konfliktu tragicznego. Nauka zdalna czy tradycyjna? Pandemia straszy jeszcze bardziej niż przy zakończeniu roku szkolnego, ale kolejna dawka nauki zdalnej mogłaby się okazać „zabójcza” nie tylko dla uczniów, lecz także dla rodziców. Minister Dariusz Piontkowski zdecydował o powrocie uczniów do tradycyjnej formy nauki od września.

Czy będzie ona bezpieczna? Wątpliwe. Nauczyciele nie skontrolują częstej higieny rąk, zasłaniania nosa i ust czy zachowywania bezpiecznych odstępów przez najmłodszych uczniów. Poza tym belferska kadra do najmłodszych nie należy. W niektórych krajach, które szybciej otworzyły szkoły, eksperyment się powiódł, w innych trzeba było ponownie je zamknąć, bo wybuchły ogniska pandemii. Każdy, kto dziś udaje, że pozjadał wszystkie rozumy, i upomina rządzących, co należy, a czego nie wolno, co jest logiczne, a co nielogiczne, winien ugryźć się w język. Naszą wiedzę o koronawirusie najlepiej oddają słowa Sokratesa: „Wiem, że nic nie wiem”.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts