Przebierańcy, kwiat opozycji

  

POstkomuna cały czas wierzy w skuteczność kłamstwa, nawet jeśli to kłamstwo jest zupełnie absurdalne i ahistoryczne. Niezłym przykładem tej wiary jest niedawna wypowiedź jednego z postkomunistów w szeregach Koalicji Obywatelskiej Dariusza Rosatiego. Ten wieloletni działacz PZPR – do samego końca jej istnienia – popełnił wpis o „ponurych czasach”, które przypominają mu rok 1968, gdy „pałowało nas ZOMO na Krakowskim Przedmieściu”.

Internauci natychmiast wypomnieli politykowi Platformy, że w 1968 r. był już działaczem PZPR, bo zapisał się dwa lata wcześniej i robił karierę w komitecie na swojej uczelni. Ale to, że Rosatiego szybko wyśmiano, nie oznacza przecież, iż POstkomuna zrazi się do podszywania się pod opozycję i tradycje Solidarności. Widać było wyraźnie w kampanii Trzaskowskiego, że tym ludziom, wiernym układowi z Kiszczakiem i Jaruzelskim, to łgarstwo jest do czegoś bardzo potrzebne. Czekam teraz na zwierzenia o tym, jak byli pałowani przez ZOMO inni politycy PO: Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Borowski czy Danuta Hübner. Kwiat takiej właśnie „opozycji” i „bohaterów” walki o wolność  znajduje się właśnie w szeregach Platformy. Jednym słowem – przebierańcy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts