Zimny drań analizuje

  

Nie jestem już happenerem ani zadymiarzem, więc ostatnie protesty poddam jako zgred zimnej analizie. PiS doraźnie zyska, ale długofalowo może stracić. PO straci. Zyska Lewica systemowa Czarzastego i Biedronia. Partia Razem zapłaci za nie utratą tożsamości, zniknie jako lewica broniąca biednych, stopi się z oligarchią, choć jej liderzy mogą zyskać. Całkowite zniknięcie grozi polskim anarchistom, bo ich najmłodsze pokolenie, wbrew liderom, stopić się może w jedno z postkomuną i liberałami.

Dlaczego tak? Bicie, wulgarne hasła i tęczowy radykalizm skłaniają Polaków ku popieraniu PiS. Ale włączenie się w akcje bardzo młodych ludzi, w tym antypolicyjnych anarchistów ideowców, może obudzić energię, która zaszkodzi PiS w perspektywie trzech lat. PO straci, bo między PiS a Lewicą, która zyska jej kosztem, stanie się nijaka. Owszem, Lewica jest dla PiS łatwiejszym przeciwnikiem niż PO. Ale PiS może stracić ogólnie na witalności, bo wydarzenia mogą uruchomić wśród młodych antypisowską energię. A PiS ma za sobą za mało młodych prawicowców, bo w ostatnich latach odpuścił młodych i wielu z nich popiera mętną rosyjską agenturę na prawicy. Chyba że PiS wymyśli, jak ich skutecznie pozyskać.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts