Zarząd "Razem" bez Zandberga

"Partia Razem wybiera nowe władze. Ze względu na ograniczoną kadencyjność, do Zarządu Krajowego nie będzie mógł wejść m.in. Adrian Zandberg. Zarząd zostanie zmniejszony z dziewięciu do pięciu osób" – powiedziała Paulina Matysiak z Zarządu Krajowego.

Adrian Zandberg
William.morris [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Wybory odbywają się drogą elektroniczną, kandydatury można zgłaszać na latarniku wyborczym dostępnym dla członków i członkiń partii

– powiedziała Matysiak. Kandydatury można zgłaszać od 1 do 13 sierpnia. Do 20 sierpnia trwa kampania wyborcza prowadzona internetowo na partyjnym forum. Dzięki temu - zauważyła Matysiak - członkowie partii mogą prowadzić dyskusję z kandydatami i kandydatkami, zadawać im pytania, także jeśli zgłoszą się w ostatnim dniu.

Wybory statutowych organów odbędą się 21-24 sierpnia według ordynacji pojedynczego głosu przechodniego – pozwalającej na stopniowanie poparcia. "Każdy głos wskazuje preferencje – od najbardziej do najmniej pożądanych kandydatur, głosowanie odzwierciedla preferencje wszystkich wyborczyń i wyborców, którzy oddali ważny głos" – podkreśliła Matysiak.

Członkowie partii wybiorą Radę Krajową (34 mandaty) i Zarząd Krajowy. Będzie się on tym razem składał z pięciu, a nie dziewięciu osób. Wybory odbywają się też do Partyjnego Sądu Koleżeńskiego i Krajowej Komisji Rewizyjnej. Do nowego zarządu - ze względu na zasadę dwuletniej kadencji - nie będą mogli wejść należący do obecnego Zarządu Krajowego Adrian Zandberg, Maciej Konieczny, Marcelina Zawisza ani Julia Zimmermann.

Razem nie ma przewodniczącego, władzę sprawują organy kolegialne; we wszystkich obowiązuje... parytet płci. Zgodnie ze statutem partii, członek danego organu partii może w nim nieprzerwanie zasiadać nie dłużej niż przez cztery lata.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Razem #Partia Razem #Adrian Zandberg #kadencyjność #Maciej Konieczny #Marcelina Zawisza #Julia Zimmermann

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo