Podczas ostatniej doby najbardziej dotkniętym epidemią regionem kraju była Katalonia, gdzie potwierdzono siedem nowych zgonów wskutek Covid-19, a także blisko 1100 przypadków infekcji. Ósma od soboty ofiara śmiertelna zmarła w Galicii, na północnym zachodzie.

W ciągu ostatnich 24 godzin znaczący wzrost nowych infekcji SARS-CoV-2 zanotowano również w zlokalizowanych na północy Hiszpanii regionach Nawarry oraz Kraju Basków – łącznie ponad 500.

Z ostatniego dobowego bilansu zaprezentowanego przez ministerstwo zdrowia Hiszpanii w piątek wieczorem wynika, że resort szacuje liczbę ofiar śmiertelnych koronawirusa na 28 503, a zakażonych na 314 362.

W Portugalii od soboty ministerstwo zdrowia potwierdziło sześć zgonów pacjentów chorych na Covid-19. W sumie w całym kraju zmarło już na tę chorobę 1756 osób.

Pomiędzy sobotą a niedzielą w Portugalii zmalała dynamika nowych infekcji koronawirusem. Zanotowano ich 131, podczas gdy w czasie poprzedniej doby – 186. W sumie do niedzielnego popołudnia zanotowano 52 668 przypadków zakażenia.

Ze statystyk portugalskiej służby zdrowia wynika, że w niedzielę na oddziałach intensywnej terapii znajdowała się najniższa od połowy marca liczba pacjentów – 33.