W ciągu ostatnich tygodni opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali osiem nielegalnych salonów gier działających na terenie pięciu powiatów. W ręce funkcjonariuszy trafiło 39 nielegalnych automatów do gier.

W jednym z salonów przejęto cztery zestawy komputerowe, które zdaniem specjalistów, były wykorzystywane do nielegalnego zarobku.

To nowy trend hazardowy polegający na organizowaniu nielegalnych gier za pomocą zestawów komputerowych z wykorzystaniem sieci Internet

- wyjaśnia IAS w Opolu.

We wszystkich przypadkach wszczęto postępowania karno-skarbowe i administracyjne. Za nielegalny hazard grozi kara więzienia do lat 3 oraz wysokie grzywny.

Na nietypową zawartość trafili funkcjonariusze KAS podczas kontroli jednej z przesyłek pocztowych. W kopercie znajdował się odpis dyplomu wyższej uczelni i kartki suplementu do dyplomu. Zdaniem kontrolerów, dokument był wykonanym odpłatnie falsyfikatem. Sprawę przekazano policji. Za używanie podrobionych dokumentów grozi kara od 3 miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.