Cristiano Ronaldo jest najlepszym strzelcem wszech czasów Ligi Mistrzów. Portugalczyk, który w tych prestiżowych rozgrywkach zdobył już 130 goli jest niezagrożonym liderem najskuteczniejszych. Robert Lewandowski, dzięki rewelacyjnej formie awansował na czwarte miejsce w rankingu i depcze po piętach legendarnemu piłkarzowi Realu Madryt - Raulowi.

Robert Lewandowski jest -  wśród największych gwiazd w historii Ligi Mistrzów - czwarty na liście najlepszych strzelców

Polak ma w tej edycji Champions League już 13 bramek na koncie. Z zawodników, którzy nadal mogą poprawić swój dorobek najskuteczniejsi zdobyli zaledwie 6 goli. Trudno uwierzyć, że ktokolwiek z tych piłkarzy odbierze Lewandowskiemu koronę króla strzelców Ligi Mistrzów. A jej zdobycie byłoby dodatkowo cenne bo polski super-snajper okazał się już najlepszym goleadorem w Bundeslidze i Pucharze Niemiec. Czyli we wszystkich rozgrywkach w których brał udział.

Lewandowski ma również szansę na poprawienie historycznego osiągnięcia Ronaldo, który w jednej edycji Champions League ustanowił rekord - 17 zdobytych bramek. Jednak "Lewy" zapewnił:

To nie jest mój cel. Do finału pozostało nam kilka spotkań w fazie pucharowej. Jestem tak samo szczęśliwy zdobywając gole, jak asystując przy bramkach kolegów.

W piątek Bayern zmierzy się w ćwierćfinale rozgrywek z FC Barceloną. W pozostałych parach zmierzą się Atalanta z PSG, RB Lipsk z Atletico Madryt oraz Manchester City z Lyonem.