Wybuch gazu na Śląsku. Ranni przetransportowani śmigłowcami do szpitali

Trzy osoby, wśród nich dziecko, doznały w sobotę wieczorem obrażeń wskutek wybuchu gazu w pobliżu Zawiercia (Śląskie). Wszyscy ranni, m.in. z oparzeniami drugiego stopnia, zostali przetransportowani śmigłowcami do szpitali.

zdjęcie ilustracyjne/ arembowski

Jak poinformował aspirant Grzegorz Nowak z zawierciańskiej straży pożarnej, zgłoszenie o wybuchu gazu wpłynęło przed godz. 19. z miejscowości Pradły w gminie Kroczyce, nieopodal Zawiercia.

- Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do wybuchu gazu na jednej z posesji. Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że wybuch nastąpił w jednym z wolnostojących budynków gospodarczych

- relacjonował strażak.

Wskutek wybuchu poszkodowane zostały trzy osoby: dwaj mężczyźni oraz 10-letnie dziecko; cała trójka została przetransportowana śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitali.

- Głównie były to oparzenia drugiego stopnia znacznych powierzchni ciała. Zaraz po przyjeździe naszych zastępów na miejscu było pogotowie i te osoby zostały przekazane ratownikom

- wskazał Nowak.

Strażacy stwierdzili, że do budynku gospodarczego nie była doprowadzona sieć gazowa; na razie nie wiadomo jednak, czy wybuchł gaz z butli czy np. zbiornik samochodowy.

Po zabraniu rannych przez śmigłowce ratownicze strażacy -w sile siedmiu zastępów- przystąpili do prac rozbiórkowych, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia przed dalszymi uszkodzeniami. Działania podjęły też policja i nadzór budowlany.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wybuch gazu

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo