Jak podała Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie w komunikacie prasowym na stronie internetowej, jeden z rowerzystów zginął w sobotę rano na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Wincentów.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca - 52-letni mieszkaniec gminy Firlej - samochodu jadącego od Lubartowa w kierunku Kocka najechał na jadącego rowerem w tym samym kierunku mężczyznę, który nagle stracił równowagę i wjechał pod samochód z prawej strony.

- Niestety w wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do badań – głosi komunikat. Policjanci ustają tożsamość rowerzysty.

Drugi z tragicznych wypadków miał miejsce w piątek wieczorem w miejscowości Bonów w powiecie świdnickim. Według wstępnych ustaleń policjantów, jadący rowerem 53-letni mieszkaniec gminy Trawniki wyjechał zza ciągnika rolniczego na lewy pas jezdni, czym wymusił pierwszeństwo przejazdu na aucie jadącym w przeciwnym kierunku. Autem tym kierował 23-latek z gminy Trawniki. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierowca auta był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do badań.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tych tragicznych wypadków. Apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze.