Renegocjować umowy sponsorskie

  

Ministerstwo Aktywów Państwowych powinno opracować jasne wytyczne dla nadzorowanych spółek w sprawie sponsoringu związków sportowych tak, aby pieniądze nie trafiały do firm związanych z byłymi pracownikami PRL-owskich służb specjalnych.

Ta sytuacja ma bowiem miejsce w Polskim Związku Piłki Nożnej, który współpracuje przy pozyskiwaniu sponsorów dla piłkarskiej reprezentacji Polski z firmą kierowaną przez byłego funkcjonariusza SB. Od 2015 r. dwie umowy sponsoringowe opiewające w sumie na 140 mln zł podpisała jedna ze spółek kontrolowanych przez skarb państwa. PZPN nie chce jednak ujawnić, jaką prowizję otrzymała z tego firma zarządzana przez byłego esbeka. Partnerem związku jest również jeden z banków kontrolowanych przez skarb państwa. Trudno się więc nie zgodzić z Januszem Kowalskim, wiceministrem aktywów państwowych, który mówi „Codziennej” o konieczności renegocjowania umów sponsorskich z PZPN, tak aby żadne środki nie trafiały do spółki związanej z jakimkolwiek byłym pracownikiem bezpieki.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts