Dyżurny włocławskiej jednostki policji otrzymał w tym tygodniu zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym z bloków w mieście. Miał on ubliżać matce i grozić jej pozbawieniem życia.

W trakcie interwencji funkcjonariusze zwrócili uwagę na przedmioty znajdujące się w pokoju agresywnego 34-latka, wśród których była waga elektroniczna i łyżeczka z nalotem białej substancji. Nieopodal znajdował się także zawinięty w folię biały proszek. W wyniku przeszukania policjanci ujawnili dodatkowo słoik z zawartością suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu marihuany. Wszystkie narzędzia i substancje zabezpieczono, a mężczyznę zatrzymano.

Ujawnione środki poddano testom, które wykazały, że są to narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany, z których można było przygotować łącznie ponad 100 porcji środków odurzających.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz zarzut znęcania się nad matką.

Kryminalni wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 34-latka. Decyzją sądu mieszkaniec Włocławka najbliższe 3-miesiące spędzi w więziennej celi.