Nie spodziewam się, aby w ramach planowanej rekonstrukcji rządu Ministerstwo Aktywów Państwowych zostało zlikwidowane - powiedział w piątek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że mogą być "jakieś korekty".

Sasin w piątek w TVP Info był pytany, czy w ramach zapowiadanej rekonstrukcji rządu pozostanie Ministerstwo Aktywów Państwowych.

"Nie spodziewam się, aby ten akurat projekt pod nazwą Ministerstwo Aktywów Państwowych miał zostać w jakiś sposób w ramach tej rekonstrukcji rządu zlikwidowany. Mogę zakładać, że mogą być jakieś korekty. Ale co do zasady, to ministerstwo przetrwa"

powiedział Sasin.

Wicepremier zaznaczył jednocześnie, że będzie to decyzja kierownictwa politycznego Zjednoczonej Prawicy i premiera Mateusza Morawieckiego.

"Wydaje mi się, że Ministerstwo Aktywów Państwowych udowodniło w ciągu tych kilku miesięcy swojego istnienia - przypomnijmy, że to jest ministerstwo, które powstało niejako od zera, po ostatnich wyborach parlamentarnych - że jest potrzebne, że taki skoncentrowany w jednym miejscu nadzór nad spółkami Skarbu państwa, nad majątkiem państwa jest potrzebny"

powiedział szef MAP.

Jak zaznaczy, "to w tym czasie został zapoczątkowany i dzisiaj jest kontynuowany z powodzeniem proces konsolidacji na rynku paliwowym". 

"Jest tworzony duży koncern multienergetyczny. Mam tutaj na myśli dokonaną już fuzję Orlenu z Energą - z firmą działającą na rynku energii. Zdecydowane już połączenie Orlenu z Lotosem (...) i z PGNiG"
 

dodał Sasin.

Dopytywany, czy spodziewa się rekonstrukcji w tym zakresie, odparł: "Nie spodziewam się". Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl