Korupcja w wołomińskim starostwie. Kolejna osoba zatrzymana przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym korupcji w starostwie w Wołominie. Kobietę zatrzymali funkcjonariusze stołecznej delegatury CBA w jednej z podwarszawskich miejscowości. Miała wręczyć ponad 20 tys. zł łapówki.

cba.gov.pl

Zatrzymana przez CBA działała w branży deweloperskiej. Według śledczych, wręczyła korzyści majątkowej osobie powołującej się na wpływy w instytucji samorządowej. Kobieta usłyszała już zarzuty w nadzorującej śledztwo CBA Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga.

- To kolejne zatrzymania w tej sprawie - w lutym i lipcu zatrzymano siedem osób, m.in. byłych urzędników starostwa powiatowego i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie oraz przedsiębiorców z branży deweloperskiej z okolic Warszawy

 - poinformował wydział.

Według śledczych, korzyści majątkowe mieli przyjmować urzędnicy wykonujący czynności służbowe w postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji budowalnych w starostwie i PINB, a przedsiębiorcy mieli wręczać łapówki na kolejnych etapach inwestycji - przy wydawaniu decyzji budowalnych, ale też odbiorze budynków do użytkowania.

Według CBA, w proceder korupcyjny zaangażowane były osoby prywatne oraz firmy, które prowadzą działalność deweloperską i mają inwestycje zlokalizowane na terenie powiatu wołomińskiego.

Śledztwo nadal rozwija się.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#CBA #Wołomin #kraj #Warszawa #korupcja #Centralne Biuro Antykorupcyjne

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo