Zatrzymana przez CBA działała w branży deweloperskiej. Według śledczych, wręczyła korzyści majątkowej osobie powołującej się na wpływy w instytucji samorządowej. Kobieta usłyszała już zarzuty w nadzorującej śledztwo CBA Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga.

- To kolejne zatrzymania w tej sprawie - w lutym i lipcu zatrzymano siedem osób, m.in. byłych urzędników starostwa powiatowego i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie oraz przedsiębiorców z branży deweloperskiej z okolic Warszawy

 - poinformował wydział.

Według śledczych, korzyści majątkowe mieli przyjmować urzędnicy wykonujący czynności służbowe w postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji budowalnych w starostwie i PINB, a przedsiębiorcy mieli wręczać łapówki na kolejnych etapach inwestycji - przy wydawaniu decyzji budowalnych, ale też odbiorze budynków do użytkowania.

Według CBA, w proceder korupcyjny zaangażowane były osoby prywatne oraz firmy, które prowadzą działalność deweloperską i mają inwestycje zlokalizowane na terenie powiatu wołomińskiego.

Śledztwo nadal rozwija się.