PO uderza w pamięć o Czerwcu ’56

  

Czy za rządów PO byłoby możliwe odsłonięcie Poznańskich Krzyży? A gdzie tam! Prezydent Jaśkowiak mówiłby o epatowaniu martyrologią. O gigantomanii, bo wielka budowla zeszpeci nowoczesne miasto!

Może jakaś mała tablica, w podwórku, za śmietnikiem? Skoro niegdyś na PZPR udało się wymusić budowę pomnika, to postawa PO jest już w Poznaniu inna. W czasie swoich uroczystości wystawiła pewną pielęgniarkę z Czerwca 1956 r. na dowód tego, że KOD to kontynuacja Czerwca; coś jak „GW”, która wystawiła ostatnio dwie „powstanki warszawskie” na dowód tego, że spadkobiercy powstania to… LGBT. Ale jeśli ktoś na serio działa na rzecz pamięci, docierając do zwykłych poznaniaków, w tym młodzieży, to Jaśkowiak nie ma litości. Wildeccy Fanatycy, kibice Lecha Poznań z tej zasłużonej w 1956 r. dzielnicy, napisali wczoraj, że władze miasta kazały zniszczyć ich znane wszystkim graffiti, od dziewięciu lat upamiętniające Czerwiec ’56: „Przyszło miasto, nasze cholerne władze, które dofinansowały renowację elewacji, ale dało ultimatum, że NIC NIE MOŻE BYĆ NAMALOWANE... Tak się niszczy tożsamość, patriotyzm, polskość”. Czy miasto obudzi się, czy nadal dominować w nim będą bezmózgie zombie uganiające się za kasą?


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts