Szantaż zamiast wartości

  

Niektóre polskie gminy nie dostaną pieniędzy z UE za to, że przyjęły Samorządową Kartę Praw Rodzin. Wspieranie rodziny w unijnej optyce stało się formą dyskryminacji.

Jest nią także każda forma krytyki czy sprzeciwu wobec propagowania ideologii LGBT. Komisarz ds. równości Helena Dalli argumentowała swoją decyzję obowiązkiem przestrzegania przez każdy kraj podstawowych praw i wartości UE. Te wartości to przede wszystkim: godność, wolność i równość, zapisane w unijnej Karcie praw podstawowych. A więc karanie za przekonania i wyznawany światopogląd uderza nie tylko w prawo do wolności myśli i słowa, lecz także w zasadę równego traktowania. Działanie unijnych urzędników jest więc sprzeczne z wartościami, na które sami się powołują. UE kieruje się zaś szantażem wobec społeczeństw wyznających inne wartości.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts