Sportowe Wakacje+ ze wsparciem Fundacji LOTTO

Dzięki realizowanemu przez Ministerstwo Sportu nowemu programowi Sportowe Wakacje+ tysiące dzieci, młodzieży, a także dorosłych będą mogły uczestniczyć w obozach sportowych, zajęciach, turniejach, konkursach i innych wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych organizowanych w całej Polsce. 

mat. pras.

– Zainteresowanie programem Sportowe Wakacje+ przerosło nasze oczekiwania. Do Ministerstwa Sportu trafiły wnioski o na łączną kwotę ok. 56 mln zł. To dla nas ważny sygnał, że jest ogromne zapotrzebowanie dofinansowanie takich inicjatyw jak: obozy, turnieje, zajęcia czy eventy sportowe. W przyszłym roku planujemy zwiększenie budżetu na realizację programu, by wesprzeć jeszcze więcej tego typu przedsięwzięć

– poinformowała Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.
 
Nowy program został zainicjowany w wyniku analizy sytuacji związanej z utrzymaniem dobrego stanu zdrowia i poziomu aktywności fizycznej mieszkańców Polski, w szczególności w związku z pandemią COVID-19. Jego głównym celem jest promocja aktywnego wypoczynku w kraju oraz umacnianie wiedzy historycznej i tożsamości narodowej poprzez umożliwienie udziału w szeroko rozumianej kulturze fizycznej, przy jednoczesnym poznawaniu walorów turystycznych kraju oraz upamiętnieniu postaci i wydarzeń, które miały istotne znaczenie w historii Polski. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, które w ramach podstawowej działalności statutowej mają zadania związane z upowszechnianiem sportu i kultury fizycznej: związków stowarzyszeń, stowarzyszeń i fundacji zarejestrowanych na terenie Polski. Łączna kwota przeznaczona na tę inicjatywę to prawie 11,8 mln zł.
 
Krajowym operatorem programu Sportowe Wakacje+ została Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, którego zadaniem jest rekrutacja realizatorów obozów sportowych zlokalizowanych na terenie całej Polski. W ramach programu fundacja zgłosiła swój własny projekt Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO, dotyczący stricte organizacji wakacyjnych obozów sportowych, na który przeznaczyła 5 mln zł. 
 
– Tak duży udział finansowy naszej fundacji w przedsięwzięciu możliwy jest dzięki środkom pochodzącym z 10 proc. sprzedaży online produktów LOTTO, które są przeznaczane na walkę z pandemią COVID-19 i jej skutkami

– podkreślił Olgierd Cieślik, prezes zarządu spółki Totalizator Sportowy, która jest fundatorem Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.
 
Konkurs „Sportowe Wakacje z Fundacją LOTTO" trwa od 3 lipca do 31 października 2020 r. Wnioski o dofinansowanie można składać w każdym momencie jego trwania, a dofinansowanie może być także przeznaczone na refundację już poniesionych wydatków. W ramach konkursu organizacje mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów obozów sportowych, odbywających się w terminie od 1 marca do 31 grudnia 2020 r.

Cel projektu jest bardzo ważny, gdyż ma pomagać w tym trudnym czasie pandemii w powrocie dzieci i młodzieży do aktywności i sprawności fizycznej, której nie sprzyjała zdalna nauka, konieczność izolacji i zamknięte obiekty sportowe – dodał prezes Totalizatora Sportowego. 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

Andrzej Ratajczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo