Marek Belka próbował popisać się humorem. Żartem o tęczy nie porwał internautów

Europoseł Marek Belka postanowił popisać się w mediach społecznościowych swoim poczuciem humoru. Polityk zastanawiał się, czy Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje się aresztować naturę za tęczę. Jego "żart" nie skradł jednak serc internautów.

Marek Belka / Fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

- Czy Matkę Naturę pisowska władza też aresztuje za rozwieszanie tęczy nad Polską? 

- zastanawiał się w mediach społecznościowych Marek Belka. 

Wpis ten odnosi się do sprawy znieważenia warszawskich pomników oraz obraz uczuć religijnych Polaków przez działaczy LGBT, którzy kilka dni temu dopuścili się aktów wandalizmów. 

Tęczowe flagi oraz chustki z symbolem nawiązującym do ruchu anarchistycznego umocowano m.in. na figurze Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Policja dostała też zgłoszenia o zdarzeniach dotyczących pomników: Mikołaja Kopernika, Jana Kilińskiego, Wincentego Witosa oraz Syrenki Warszawskiej. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła, postępowanie ws. obrazy uczuć religijnych i znieważenia pomników. W sprawie zatrzymane zostały trzy osoby, które usłyszały już zarzuty. 

Wpis Marka Belki został skomentowany przez internatów, którzy celnie zauważyli, że prawdziwa tęcza ma siedem kolorów, w przeciwieństwie do tej używanej przez środowiska LGBT. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#europoseł #Marek Belka #tęcza #LGBT #pomnik #PiS #Prawo i Sprawiedliwość

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo