Do zdarzenia doszło w Golińsku. Sprawcy wtargnęli do kantoru wymiany walut i próbowali go obrabować. Jeden z mężczyzn próbował cegłówką wybić szybę osłaniającą stanowisko kasjera, jednak wzmocnione szkło nie stłukło się. Kolejnym krokiem młodych mężczyzn była próba wyważenia drzwi do pomieszczenia. To także im się nie udało. Zniechęceni, ostatecznie wsiedli do zaparkowanego obok budynku samochodu i uciekli.

W toku przeprowadzonych czynności boguszowscy policjanci już po kilku godzinach ustalili dane personalne podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa mężczyzn. Kwestią czasu było tylko ich zatrzymanie. 18-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił w ręce funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia w dzielnicy Sobięcin. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd, którym się poruszał. Drugi mężczyzna – 22-letni wałbrzyszanin – został zatrzymany następnego dnia.

Starszy ze sprawców decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Obu młodym wałbrzyszanom za usiłowanie rozboju grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.