Grecja: Wypadek samochodu przewożącego migrantów. Nie żyje siedem osób

Siedmiu mężczyzn zginęło, a pięciu zostało rannych w wypadku przewożącego migrantów samochodu, do którego doszło w środę przed pierwszą nad ranem czasu lokalnego w okolicach położonego na północnym wschodzie Grecji miasta Aleksandrupoli - poinformowała policja.

Wallpaper Flare

Jadący autostradą samochód wjechał na teren, na którym prowadzone były roboty drogowe i uderzył w cementową bazę, na której mają zostać zainstalowane bramki poboru opłat - opisuje zdarzenie policja. Według niej pojazd przewoził migrantów, którzy najprawdopodobniej niedawno dostali się do Grecji.

Władze przekazały, że w wypadku zginęło siedem osób, pięć zostało rannych, z czego dwie ciężko; wszyscy poszkodowani to mężczyźni, nie poinformowano o ich narodowości.

Tysiące migrantów zmierza do Grecji z sąsiedniej Turcji, licząc na to, że uda im się dostać do bogatych krajów północnej Europy - przypomina agencja AP. Większość z nich próbuje przedostać się na położone na Morzu Egejskim blisko tureckiego wybrzeża greckie wyspy, ale część przekracza granice lądową między tymi państwami.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Grecja #migranci #świat #wypadek #droga

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo