- Bracia objęci kwarantanną mieszkają w odosobnionej części klasztoru, zaś pozostali, którzy pełnią posługę w kościele, mieszkają w Liceum Franciszkańskim z oddzielnym wejściem, kuchnią i refektarzem i nie mają kontaktu ze współbraćmi objętymi kwarantanną

 – czytamy w komunikacie.

Poinformowano, że "kościół został poddany dezynfekcji, a msze św. i nabożeństwa będą sprawowane przez tych kapłanów, którzy byli w ostatnim czasie na urlopie i nie mieli styczności z pozostałymi przebywającymi do tej pory w klasztorze".

Zapewniono również, że brat przebywający w szpitalu czuje się coraz lepiej. Zakonnicy objęci kwarantanną nie mają objawów choroby i czują się dobrze.

Franciszkanie zwrócili się także z prośbą do wiernych, "aby przed wejściem do świątyni zakładać maski i dezynfekować dłonie".

Zakon Braci Mniejszych (franciszkanów) powstał w 1209 r. Założył go św. Franciszek z Asyżu, zwany także Biedaczyną z Asyżu, Franciszkiem Serafickim bądź Poverello (wł. – biedaczyna). Do Wieliczki franciszkanie przybyli w 1623 r. na zaproszenie radnych miasta i zarządu salin.