Białorusini poradziliby sobie bez Łukaszenki 

  

Jest w Polsce pewna grupa miłośników Aleksandra Łukaszenki, którym wydaje się, że dzięki jego rządom jest w tym kraju „porządnie” i że Białoruś radzi sobie lepiej od Rosji i Ukrainy. Co więcej, twierdzą, że Łukaszenka jest gwarantem niepodległości Białorusi. To mity.

Co to za gwarant niepodległości, którego największym marzeniem jest (było?) rządzenie połączoną Rosją i Białorusią? Co to za gwarant niepodległości, skoro na Białorusi stacjonują wojska rosyjskie? Owszem, na Białorusi jest „porządnie” (choć biednie), ale to dlatego, że tacy są Białorusini. Już w czasach ZSRS Białoruś wraz z krajami bałtyckimi wyróżniała się na plus pod względem czystości, gospodarności i jako takiej nowoczesności na tle reszty Sojuza. Nie ma w tym żadnej zasługi Łukaszenki. Nie potrzeba autorytarnej władzy, by na Białorusi rządzić, bo to naprawdę spokojny naród. Gdyby miał demokrację, byłaby to też najspokojniejsza demokracja na Wschodzie. A gdyby Białoruś mogła mieć nieco bardziej wolną i nieco mniej zależną od Rosji i jej surowców gospodarkę, to Białorusini mieliby nawet szanse na dobrobyt. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts