Jak napisano w komunikacie, zgodnie z wytycznymi sanepidu wspomniane osoby mają oczekiwać na przeprowadzenie testów "po minięciu 7 dni od ostatniego kontaktu z osobą zakażoną, tj. w piątek 7 sierpnia. Wyniki mają być znane jeszcze tego samego dnia".

Odwołane zostały sparingi, które "Jurajscy Rycerze" mieli rozegrać w piątek z PGE Skrą Bełchatów (w Zduńskiej woli) oraz w sobotę z ekipą Cerrad Enea Czarni Radom (w Zawierciu). Od wyników testów będzie zależała decyzja czy odbędą się następne zaplanowane gry kontrolne.

Jurajscy Rycerze wraz z rodzinami na kwarantannie z powodu zakażenia jednego z siatkarzy

Aluron poinformował, że zakażony siatkarz (nie podano jego nazwiska) czuje się dobrze, a część objawów, które miał już minęła.

Żaden z pozostałych zawodników, członków sztabu szkoleniowego i medycznego ani współpracowników klubu nie odczuwa niepokojących objawów

- dodano w informacji klubowej.

W poniedziałek klub z Zawiercia podał, że dzień wcześniej jeden z graczy zgłosił podwyższoną temperaturę i gorsze samopoczucie. Podjęto decyzję o odwołaniu poniedziałkowych treningów. Wspomniany zawodnik, a także jeden z członków sztabu szkoleniowego, który zgłosił swędzenie skóry (jeden z rzadziej występujących objawów koronawirusa), zostali poddani testom na obecność SARS-CoV-2. Test siatkarza dał wynik pozytywny, a członka sztabu szkoleniowego negatywny.