25 zawodników Lechii rozpoczęło zgrupowanie w poniedziałek. Na początku wszyscy przeszli testy na obecność koronawirusa i we wtorek okazało się, że jeden z nich dał wynik pozytywny.

Gdański klub, z uwagi na dobro osobiste piłkarza, nie podał jego personaliów, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o obcokrajowca. Poinformował jednocześnie, że zawodnik, u którego stwierdzono obecność koronawirusa, czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo. Wyniki badań pozostałych członków drużyny oraz sztabu szkoleniowego były negatywne.

Jeden z piłkarzy Lechii jest zakażony koronawirusem

Do momentu otrzymania wyników na zgrupowaniu nie odbywały się spotkania grupowe, a treningi prowadzone były w grupach kilkuosobowych. W hotelu oraz na obiektach sportowych zachowany był reżim sanitarny.

Klub niezwłocznie poinformował o wynikach testu odpowiednią Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespół Medyczny PZPN. Zaplanowane wcześniej treningi zostały zawieszone i biało-zieloni czekają na zalecenia sanepidu odnośnie dalszego postępowania.

To drugi przepadek koronawirusa w klubie ekstraklasy. W sobotę SARS-CoV-2 stwierdzono u zawodnika Wisły Płock. Z tego powodu „Nafciarze” nie pojechali na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.