Jak przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik stołecznej prokuratury, po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie ma on usłyszeć zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej znacznej wartości Sławomirowi N.

- W sprawie tej zarzuty usłyszały już 3 osoby, w tym Sławomir N., który jest podejrzany o żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych i osobistych w zamian za przyznawanie prywatnym podmiotom kontraktów na budowę i remont dróg na Ukrainie, a także o pranie pieniędzy pochodzących z tego przestępstwa. W jego efekcie uzyskał ponad 1,3 mln złotych

 - poinformowała Skrzyniarz.

Dodała, że po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokuratura udzieli szerszych informacji. 

Aleksander D. związany z... oczyszczalnią Czajka

Tymczasem okazuje się, że Aleksander D. był... prezesem firmy, która modernizowała oczyszczalnie Czajka.

- To bardzo interesująca sprawa, bo dotyczy także śledztwa wokół budowy "Czajki". Ten człowiek stał na czele firmy, która dokonała jej modernizacji. Mogę domniemywać, że skoro Aleksander D. został zatrzymany w związku ze Sławomirem Nowakiem, to znaleziono też przy nim materiały dot. "Czajki". Po dzisiejszym zatrzymaniu Hanna Gronkiewicz-Waltz może mieć niezadowolenie na twarzy

- ocenił na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej" Piotr Nisztor.

- Trudno nie zastanawiać się nad kontraktami zawieranymi przez spółkę Aleksandra D. Na jej stronie internetowej widać, że część kontraktów to inwestycje publiczne. Jest to arcyciekawa informacja nie tylko w kontekście Sławomira Nowaka, ale także w kontekście oczyszczalni "Czajka". Widać, że służby działają i to może zwiastować wielką "ulewę"

- zaznaczył.

Był jeszcze mokotowski ratusz

To jednak nie wszystko. Zatrzymany dzisiaj Aleksander D. był również stroną biorącą udział w planowanej budowie ratusza na warszawskim Mokotowie. 

Umowę na „kompleksowe doradztwo dla przygotowania przedsięwzięcia budowy siedziby Urzędu m. st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów w partnerstwie publiczno-prywatnym” podpisał 15 września 2014 r. z Leszkiem Drogoszem (ówczesnym dyrektorem Biura Infrastruktury m.st. Warszawy) w obecności b. zastępcy burmistrza Mokotowa Krzysztofa Skolimowskiego.