Naszym celem jest oczywiście tytuł mistrzowski, ale z tego osiągnięcia też się cieszymy. Jeśli wygrywasz odpowiednią liczbę meczów, aby zająć pierwsze miejsce, to kształtujesz w sobie właściwe nawyki, które są niezbędne, aby wygrywać w fazie play off

- powiedział trener Lakers Frank Vogel.

Los Angeles Lakers triumfują w Konferencji Zachodniej i mierzą w mistrzostwo NBA

Ich spotkanie z Jazz długo było bardzo wyrównane. Wynik w okolicach remisu widniał jeszcze w połowie trzeciej kwarty. Dopiero w jej koncówce udało się "Jeziorowcom" zbudować dziesięciopunktową przewagę, której rywale nie zdołali już zniwelować.

Dwa dni wcześniej w przegranym meczu z Toronto Raptors Davis trafił tylko dwa rzuty z gry. Tym razem dominował na parkiecie. Do 42 punktów dołożył także 12 zbiórek, cztery asysty, trzy przechwyty i blok. Po meczu skomentował krótko:

Trener oczekiwał, abym grał bardziej agresywnie.

Solidne wsparcie zapewnił mu LeBron James - 22 pkt, dziewięć asyst i osiem zbiórek. Wśród pokonanych najlepszy był Donovan Mitchell - 33 pkt.

W Konferencji Wschodniej prowadzi ekipa Milwaukee Bucks, która minionej nocy odpoczywała. "Kozły" potrzebują jednego zwycięstwa w sześciu meczach, aby zapewnić sobie pierwszą lokatę. Na razie teoretyczne szanse na ich wyprzedzenie wciąż mają broniący tytułu Raptors. Kanadyjski zespół pokonał inną czołową drużynę na Wschodzie Miami Heat 107:103.