Chwała bohaterom!

  

Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mają wyjątkowy charakter – dają do zrozumienia, jak wielką rolę w życiu polskiego narodu odgrywa nasza historia. Zaszczytem była dla mnie możliwość złożenia kwiatów w imieniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego pod tablicą upamiętniającą śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, znajdującą się w Muzeum Powstania Warszawskiego.

To właśnie śp. prof. Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy upomniał się o pamięć dla bohaterów heroicznego zrywu z 1944 r. i zainicjował powstanie nowoczesnego Muzeum Powstania Warszawskiego, które tak chętnie odwiedzane przez gości z całego świata pozwala chronić pamięć o Powstaniu Warszawskim. Przywrócenie należnego miejsca temu zrywowi było misją udaną, która stanowi część wielkiej spuścizny, jaką rząd Prawa i Sprawiedliwości kontynuuje. Chcę wierzyć, że wszystkie ataki kierowane w stronę uczestników sobotnich obchodów odbywają się w imię doraźnych politycznych interesów. Jest to mimo wszystko lepsze wytłumaczenie niż odmawianie chwały i szacunku bohaterom walczącej stolicy. Szkoda jednak, że nawet w takim dniu niektóre środowiska nie potrafią choć na chwilę zamilknąć w zadumie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts