Szef MSZ spotkał się z prof. Purchlą

Minister Jacek Czaputowicz spotkał się w poniedziałek z prof. Jackiem Purchlą, aby podziękować za pełnienie przez niego funkcji Przewodniczącego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO (2015-2020) - poinformował w komunikacie resort spraw zagranicznych.

gov.pl

Rozmowa koncentrowała się na współpracy Polski z UNESCO w ostatnich latach, a w szczególności na kwestiach związanych z ochroną światowego dziedzictwa kulturowego jako jednego z polskich priorytetów na forum Organizacji. Działalność Komitetu, pod przewodnictwem prof. Jacka Purchli, stała się potwierdzeniem, że kultura oraz dziedzictwo kulturowe stanowią jeden z fundamentów siły UNESCO.

"Coraz pełniej dostrzegamy bowiem fakt, że dziedzictwo jest nośnikiem tożsamości i pamięci społeczeństw, istotnych dla budowania przyszłości. Jednym z osiągnięć prof. Purchli było udane przewodniczenie 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, której organizacja w Krakowie w 2017 r. stała się najważniejszym wydarzeniem w historii naszej współpracy z Organizacją. Przedmiotem rozmowy była również rola Polskiego Komitetu ds. UNESCO"

- czytamy w oświadczeniu.

Prof. Jacek Purchla jest historykiem sztuki i ekonomistą; specjalistą z zakresu dziedzictwa kulturowego i historii miast. Założył i był przez 26 lat dyrektorem Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie. Jest profesorem nauk humanistycznych.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#MSZ #jacek czaputowicz #prof. Jacek Purchla

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo