Zamachowiec z bombą w kijowskim banku. Aktualizacja: "Bomber" został schwytany

Mężczyzna, który twierdzi, że ma bombę w plecaku, zabarykadował się w banku w Kijowie wraz z dyrektorką tej placówki - poinformowały oficjalne źródła. Według wiceszefa MSW Ukrainy Antona Heraszczenki władze "zaczęły negocjować z terrorystą". Aktualizacja: zamachowiec został schwytany przez służby specjalne.

https://twitter.com/_Kapkan

Heraszczenko oświadczył, że w południe policja otrzymała zawiadomienie z banku Universal o wtargnięciu do środka mężczyzny w wieku "około 35 lat", który powiedział, że ma przy sobie bombę.

Mężczyzna zażądał, by wezwano policję, pracowników banku wypuścił, natomiast dyrektorka oddziału "została tam z własnej woli" - napisał Heraszczenko na Facebooku. Dodał, że władze "zaczęły negocjować z terrorystą".

Według wiceszefa ukraińskiego MSW napastnikiem jest niezrównoważony psychicznie obywatel Uzbekistanu.

 

Według doniesień medialnych, do nogi mężczyzny dołączony jest detonator do bomby, którą ma w torbie. Przedstawia to jedno ze zdjęć, które wysłano w portalu Twitter.

 

 


Aktualizacja (14:10): 

Jak wynika z udostępnionych materiałów wideo, pokazanych już przez ukraińską telewizję, około godziny 14:05 zamachowiec został zatrzymany. Przeprowadzona przez tamtejsze służby specjalne akcja nosiła kryptonim Bumerang. Poniżej zamieszczamy nagranie, na którym od około 30 sekundy widać finałową część akcji.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina #Uzbekistan #bomba #zamach bombowy #bank #Kijów

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo