Baner aktywistów Greenpeace zawisł na gmachu ministerstwa. Policja zareagowała, są zatrzymania

Policja sprowadziła 15 aktywistów Greenpeace protestujących w poniedziałek na gmachu Ministerstwa Środowiska w Warszawie. Działacze rozwiesili olbrzymi baner z napisem "Stop dewastacji! Czas na ochronę" oraz wizerunkiem, który ma przedstawiać szefa resortu Michała Wosia wycinającego drzewo. Zostali zatrzymani.

Twitter.com/Greenpeace Polska (@Greenpeace_PL)

W poniedziałek kilkunastu aktywistów organizacji Greenpeace wspięło się na dach Ministerstwa Środowiska i rozwiesiło olbrzymi baner z napisem "Stop dewastacji! Czas na ochronę" oraz wizerunkiem, który ma przedstawiać szefa resortu Michała Wosia wycinającego drzewo.

W ten sposób aktywiści domagają się objęcia ochroną wszystkich starych, cennych polskich lasów. Ponadto krytykują ministra środowiska za to, że – jak twierdzą – "nie zajmuje się ochroną przyrody tylko realizuje rabunkową politykę szefów koncernu Lasy Państwowe".

Minister Woś odpowiedział na Twitterze, że w ostatnich 10 latach powierzchnia lasów w Polsce wzrosła o 188,5 tys. ha, przybyło o 25 proc więcej drzew w wieku ponad stu lat. Poinformował, że całkowicie wyłączone z wycinek jest 530 tys. ha. Dodał, że dla porównania Parki Narodowe zajmują łącznie 317 tys. ha. 

Młodszy aspirant Robert Rutkowski z Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji przekazał, że funkcjonariusze sprowadzili i zatrzymali łącznie 15 osób biorących udział w proteście.

"Te osoby zostały zatrzymane. Prowadzone są z nimi czynności w Komendzie Rejonowej Policji"

– powiedział. Po ich przeprowadzeniu zostaną podjęte decyzje co do dalszych działań wobec uczestników protestu.

Według nieoficjalnych informacji, aktywiści Greenpeace usłyszą zarzuty naruszenia miru domowego. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawieniem wolności do roku.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Greenpeace #policja #protest

mz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo