Z OSTATNIEJ CHWILI

Włochy: centroprawica wygrała wybory parlamentarne, otrzymała 41-45 procent głosów - wynika z sondażu exit poll telewizji RAI • • •

Wiele ofiar ataku islamistów na więzienie w Afganistanie

Co najmniej 21 osób zginęło, a 43 zostały ranne w ataku dżihadystów Państwa Islamskiego (IS) na więzienie w Dżalalabadzie we wschodnim Afganistanie - poinformował w poniedziałek przedstawiciel władz. Starcia z afgańskimi siłami bezpieczeństwa trwają od niedzieli.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Szturm rozpoczął się w niedzielę wieczorem czasu lokalnego, kiedy zamachowiec samobójca wjechał samochodem wyładowanym materiałami wybuchowymi w bramę więzienia, gdzie przetrzymywane są setki bojowników IS. Następnie inni napastnicy otworzyli ogień.

Walki z afgańskimi siłami bezpieczeństwa trwały przez noc. Do tej pory trzech napastników zostało zabitych. Wymiana ognia nie ucichła w poniedziałek rano. Strzały wciąż słychać z terenu więzienia

- poinformował rzecznik gubernatora prowincji Nangarhar, której Dżalalabad jest stolicą.

Wśród zabitych są zarówno osadzeni, jak i strażnicy więzienni, członkowie sił bezpieczeństwa i cywile.

Do przeprowadzenia ataku na więzienie przyznała się filia IS w Afganistanie - Państwo Islamskie Chorasanu (IS-K) - od nazwy historycznej krainy obejmującej m.in. obszary obecnego Afganistanu i części Azji Środkowej. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Afganistan #terroryzm #atak na więzienie #areszt #islamiści #terroryści #Państwo Islamskie #ISIS

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo