Tuż po starcie Polak ruszający z dwunastego pola został wyprzedzony przez dwóch kierowców i spadł na 14. miejsce. Później debiutujący w serii DTM Kubica jechał swoim tempem, minimalnie wolniejszym do rywali. Po wizycie w pit stopie spadł nawet na ostatnią, 16. pozycję, ale szybko awansował o dwie, gdy inni także musieli zmienić opony.

Robert Kubica zgłaszał m.in. problemy z dyferncjałem i dziwny hałas z silnika. BMW Polaka zawiodło w niedzielnym wyścigu

W połowie dystansu Kubica zawiadomił przez radio zespół, że samochód jest podsterowny, auto nie miało przyczepności. Do tego przez prawie cały wyścig były kłopoty z oponami, które zużywały się w bardzo szybkim tempie.

Audi ponownie dominowała na torze Spa-Francorchamps

W niedzielę wyścig wygrał broniący tytułu Rast. W czołówce ponownie zameldowali się wyłącznie kierowcy jadący Audi, ten samochód jest szybszy od BMW, którym dysponuje zespół Orlen Team Art. O zwycięstwo walczyło kilku kierowców, dość długo liderem był Frijns, ale po wizycie w pit stopie spadł na czwarte miejsce i ostatecznie minął linię mety jako trzeci.

O przewadze Audi najlepiej świadczy fakt, że pięć czołowych lokat wywalczyli kierowcy właśnie tego zespołu. Po dwóch wyścigach liderem cyklu jest Mueller z dorobkiem 46 pkt. Na drugiej pozycji plasuje się Rast - 39 pkt. Kubica w weekend punktów nie zdobył.

Następna runda serii DTM zaplanowana jest w dniach 14-16 sierpnia na niemieckim torze Lausitzring Sprint.

Wyniki 2. wyścigu na Spa:

1. Rene Rast (Niemcy/Audi RS 5 DTM)           57.17,254
2. Nico Mueller (Szwajcaria/Audi RS 5 DTM) strata 0,483 s
3. Robin Frijns (Holandia/Audi RS 5 DTM)          5,393
4. Jamie Green (W. Brytania/Audi RS 5 DTM)       11,080
5. Mike Rockenfeller (Niemcy/Audi RS 5 DTM)      23,435
6. Sheldon van der Linde (RPA/BMW M4 DTM)        24,118
7. Loic Duval (Francja/Audi RS 5 DTM)            27,128
8. Lucas Auer (Austria/BMW M4 DTM)               43,098
...
14. Robert Kubica (Polska/BMW M4 DTM)           1.30,445