Przewodnik dla rodzin z dziećmi pozwalający odkryć tajemnice regionu przygotował Dolnośląski Urząd Marszałkowski w ramach kampanii #OdkryjDolnyŚląsk. Przewodnik będzie dostępny w wersji papierowej i online.

To kolejna odsłona kampanii Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, której celem jest promocja turystyki w regionie. Przewodnik przygotowany został we współpracy z kolektywem Mamy Projekt.

"Dolny Śląsk to miejsce szczególne na mapie kraju. Znajdziemy tu tajemniczą, pełną dzikiej przyrody Dolinę Baryczy, zamki i pałace, karkonoskie skalne miasta, a nawet pustynię. Nasze Izery są też idealnym miejscem do obserwowania gwiazd. Naprawdę każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego" 

powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Zwrócił uwagę, że turystyka jest jedną z tych branż, które najsilniej odczuły negatywne skutki pandemii koronawirusa. "Jednocześnie jest to obszar niezwykle ważny dla Dolnego Śląska, kreujący zatrudnienie i rozwój regionalny" – podkreślił.

Przewodnik – "Niemapa" został opracowany z myślą o rodzinach z dziećmi, a opisane w nim miejsca zostały dobrane po konsultacjach z blogerami parentingowymi z regionu.

Na jego kartach autorzy przedstawili 16 różnych miejsc, każde z nich jest przykładem bogatej tradycji regionu. Dzieci poznają m.in. dolnośląską Białą Damę, Rycerza bez Głowy, Bazyliszka ze Świdnicy czy Liczyrzepę, który stał się pierwowzorem dla postaci maga Gandalfa z "Władcy Pierścieni".

Na wytyczonym szlaku znalazły się Zamek w Bolkowie, Zamek Książ w Wałbrzychu czy Zamek Czocha w Leśnej.

Autorzy zachęcają też do odwiedzenia Błędnych Skał, gdzie kręcono baśniowe "Opowieści z Narnii" czy Jaskini Niedźwiedziej, a także do wybrania się na wycieczkę na górę Śnieżkę i Ślężę. W przewodniku nie zabrakło też stolicy województwa. Znalazły się tu też pomysły na gry i zabawy, a także propozycje dolnośląskich przysmaków.

Przewodnik w formie papierowej będzie dostępny na początku sierpnia, m.in. w punktach informacyjnych Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. "Niemapa" będzie także dostępna online na stronie www.niemapa.pl/dolny-slask.Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl