Frijns przejechał jedno okrążenie w czasie 2.05,625. Drugi rezultat gorszy o 0,118 s miał Szwajcar Nico Mueller, a trzeci ze stratą 0,265 był Niemiec Rene Rast. Kubica zajął przedostatnie miejsce ze stratą 2,245 s do lidera. Polski kierowca miał problemy z podsterownością samochodu. Cztery najlepsze czasy osiągnęli kierowcy jadący Audi, dopiero na piątej pozycji znalazł się fabryczny kierowca zespołu BMW Sheldon van der Linde z RPA, który był wolniejszy od Frijnsa o 0,617 s.

Kubica świetnie radził sobie na treningu, podczas kwalifikacji był przedostatni

Kubica doskonale wypadł podczas porannego treningu, gdy na mokrej nawierzchni uzyskał czwarty czas w gronie szesnastu jeżdżących kierowców. W kwalifikacjach jeździło tylko piętnastu zawodników, na tor nie wyjechał bowiem prawnuk ostatniego władcy Austro-Węgier, arcyksiąże Ferdinand Zvonimir von Habsburg-Lothringen (Audi RS 5), który na treningu poważnie rozbił samochód uderzając czołowo w bandy.

Wyścig rozpocznie się o godz. 13.30. Trwa 55 minut plus jedno okrążenie. Na Spa w weekend odbędą się dwa wyścigi – po jednym w sobotę i niedzielę.