Rafael Lopes 24 lipca cieszył się z Cracovią ze zdobycia Pucharu Polski. W minionym sezonie był też najlepszym strzelcem w tym zespole.

To kolejny ważny transfer z naszej ligi. W swoim poprzednim klubie pełnił istotną rolę, nie tylko czysto sportową, ale i mentalną jako kapitan zespołu. Przychodzi do nas napastnik, który doskonale odnajduje się w ekstraklasie, a zarazem może się pochwalić międzynarodowym doświadczeniem. Ten ruch pozwoli nam wzmocnić kluczową pozycję, która sprawiła nam w końcówce sezonu wiele problemów

- przyznał cytowany w komunikacie dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Rafael Lopes dołączył do Legii Warszawa

Portugalczyk zanim trafił do polskiej ekstraklasy występował głównie w klubach z ojczystej ligi. Zadebiutował w niej w barwach S.C. Vitorii Setubal. Przez rok zaś grał w cypryjskiej Omonii Nikozja.

Trwają spekulacje, że do Legii dołączy także Artur Boruc. Sam piłkarz wielokrotnie powtarzał, że karierę chciałby zakończyć właśnie przy Łazienkowskiej. To właśnie stąd wyjechał 15 lat temu na Zachód, a jego pierwszym przystankiem był Celtic Glasgow. Polski bramkarz zakończył swoją przygodę w Bournemouth, które spadło z Premier League.