Pozytywny przekaz o Polsce wśród żołnierzy NATO. „Zwiastun” skierowany dla zagranicznych wojskowych

Polska Fundacja Narodowa już od blisko czterech lat stara się budować pozytywny wizerunek Polski wśród żołnierzy NATO stacjonujących w Polsce.

Zwiastun
twitter.com/Fundacja_PFN

„Zwiastun” to jeden z kluczowych projektów realizowanych przez Polską Fundację Narodową (PFN). Jest adresowany do sił NATO rezydujących w Bemowie Piskim.

- Głównym celem „Zwiastuna” jest przedstawienie żołnierzom amerykańskim, angielskim, chorwackim i rumuńskim historii Polski XX wieku, oraz promocji kultury i dziedzictwa narodowego

- mówi Temistokles Brodowski z Polskiej Fundacji Narodowej. Zwraca uwagę, że w ten sposób budowany jest pozytywny przekaz o Polsce wśród żołnierzy NATO. - Chcemy, aby w przyszłości stali się oni ambasadorami Polski w swoich krajach - podkreśla Brodowski.

Podczas trwającego od  4 lat projektu, Fundacja gościła ponad 2000 żołnierzy. Wspólnie zwiedziliśmy Warszawę, Kraków, Trójmiasto i Wrocław. Podczas odwiedzania kluczowych miejsc związanych z Polską  (Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, Izba Pamięci Generała Kuklińskiego w Warszawie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Marynarki Wojennej i ORP Błyskawica w Gdyni, Muzeum Stutthof w Sztutowie, Podziemne Miasto Osówka - największa rozbudowana kwatera Hitlera, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu) przybliżamy dzieje Polski. Goście z NATO dwukrotnie brali udział w Biegu Niepodległości w koszulkach z logo Polskiej Fundacji Narodowej.

W tym roku wizycie żołnierzy NATO będą towarzyszyć dwa ważne, historyczne wydarzenia: setna rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku i 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

- Amerykanie, Brytyjczycy, Chorwaci i Rumuni wspólnie z przedstawicielami PFN odwiedzą Muzeum Powstania Warszawskiego oraz  Muzeum Wojska Polskiego. Będziemy obecni także w Radzyminie i Ossowie, gdzie miały miejsce walki Polaków z Bolszewikami w 1920 roku

- mówi Brodowski i dodaje, że punktem wizyty będą także odwiedzimy w Kiełpinie pomnika poświęconego pamięci amerykańskich lotników, którzy zginęli podczas operacji zrzutu broni i amunicji dla Powstańców Warszawskich 18.09.1944 r.

 

- W ostatnim dniu pobytu gości w Warszawie odbędzie się projekcja filmu „Poland: the Royal Tour” – to seria wyjątkowych dokumentów o historii, kulturze i przyrodzie naszego kraju

- tłumaczy Brodowski. Produkcję zrealizował Peter Greenberg wraz z PFN. Gospodarzem filmu jest premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#żołnierze #NATO #program #zwiastun #PFN

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo