"To nie jest dialog, to dyktat". Szydło w ostrych słowach o podejściu "brukselskich elit" do Polski

Ideologia bierze górę nad traktatami i rozsądkiem. To nie jest dialog, to dyktat - czytamy we wpisie byłej premier, dziś europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beaty Szydło. To reakcja na ostatnie działania brukselskich decydentów, uderzające w Polskę. Chodzi m.in. o odebranie funduszy miastom oraz pojawiającą się w debacie publicznej koncepcję wypowiedzenia konwencji stambulskiej przez Polskę.

Beata Szydło/ Flickr

"Szantażowanie Polski trwa" - tymi słowami Beata Szydło rozpoczyna wpis na Twitterze.

Polityk wskazuje, że najpierw doszło do odebrania funduszy miastom, bo "przyjęły prawo chroniące rodziny".

"Teraz szefowa Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia PE poucza Polskę w/s konwencji stambulskiej"

- czytamy.

Była premier konkluduje, że "Ideologia bierze górę nad traktatami i rozsądkiem". "To nie jest dialog, to dyktat" - przekonuje.

Przypomnijmy, że we wtorek komisarz UE ds. równości Helena Dalli poinformowała o odrzuceniu sześciu wniosków o środki na projekty w ramach unijnego programu "Partnerstwo miast". W ich składanie, jak poinformowała komisarz, zaangażowane były polskie władze lokalne, które przyjęły rezolucje dotyczące "stref wolnych od LGBTI" lub "praw rodzinnych".

"Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować unijne wartości i prawa podstawowe. Dlatego sześć wniosków o partnerstwo miast, w których składanie były zaangażowane polskie władze, które przyjęły rezolucje dotyczące "stref wolnych od LGBTI" lub "praw rodzinnych", zostało odrzuconych"

- napisała na Twitterze komisarz.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#Beata Szydło #Helena Dalli #komisarz UE ds. równości #Strefa wolna od LGBT #Unia Europejska

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo