- Ze względu na trwającą w piotrkowskiej farze, czyli Bazylice Mniejszej pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła, kwarantannę duszpasterzy parafii po wykryciu przypadku koronawirusa SARS-CoV-2, podjęto decyzję, że koncert 21. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" zaplanowany na niedzielę 2 sierpnia odbędzie się w innym obiekcie. Zapraszamy do klasztoru ojców jezuitów – Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej przy ul. Pijarskiej na godz. 19

 - przekazała dzisiaj Karolina Albińska z działu rozwoju i reklamy łódzkiej Filharmonii.

O przypadku zakażenia koronawirusem wśród uczestników mszy trydenckiej, odprawianej 19 lipca w piotrkowskiej farze, informował dwa dni temu lokalny Sanepid, który prosił o kontakt osoby przystępujące podczas nabożeństwa do komunii świętej.

"Kolory Polski" to cykl letnich, weekendowych, różnorodnych gatunkowo koncertów, które od wielu lat organizuje Filharmonia Łódzka. Uczestniczący w nich artyści spotykali się ze słuchaczami w najpiękniejszych zakątkach regionu, zaś w organizację festiwalowych wydarzeń włączały się domy kultury, samorządy i parafie, gospodarze zabytków i koła gospodyń wiejskich.

W tym roku na Festiwal złoży się osiem koncertów w wykonaniu artystów Orkiestry i Chóru Filharmonii Łódzkiej, jednak ze względów epidemiologicznych zrezygnowano z imprez plenerowych, dodatkowych atrakcji i wycieczek. W niedzielny wieczór w Piotrkowie Trybunalskim będzie można posłuchać muzyki oratoryjnej, arii operowych oraz liryki wokalnej Wolfganga Amadeusa Mozarta, Stanisława Moniuszki, Siergieja Rachmaninowa i Jana Sebastiana Bacha.